The dog world The cat world For groomers 418 products
Grooming and Care - All Products
Everything for grooming and caring for dogs and cats: shampoos, conditioners, sprays, colognes, products for teeth, ears, paws and skin, brushes and combs – from the... More
Everything for grooming and caring for dogs and cats: shampoos, conditioners, sprays, colognes, products for teeth, ears, paws and skin, brushes and combs – from the official importer of Chris Christensen, Groom Professional, Bugalugs, iGroom and TropiClean.
Start with a shampoo and conditioner for the coat type, add a brush or comb and a detangling spray. Shampoo and conditioner from the same line are also available as a set with −10%.
-
Bugalugs No-Rinse Medi Fresh Dry Shampoo Foam for Dogs & Cats, 200ml
Bugalugs
Bugalugs No-Rinse Medi Fresh Dry Shampoo Foam for Dogs & Cats, 200ml
€15,95 Unit price €79,75/L -
Bugalugs No-Rinse Papaya & Coconut Dog Shampoo & Conditioner, 2-in-1, 200ml
Bugalugs
Bugalugs No-Rinse Papaya & Coconut Dog Shampoo & Conditioner, 2-in-1, 200ml
€14,30 Unit price €71,50/L -
Bugalugs Oatmeal Soothing No-Rinse Dry Shampoo Foam for Dogs 200ml
Bugalugs
Bugalugs Oatmeal Soothing No-Rinse Dry Shampoo Foam for Dogs 200ml
€14,30 Unit price €71,50/L -
Bugalugs No Rinse Wrinkle Chlorhexidine Shampoo - Cleansing Foam for Skin Folds 200ml
Bugalugs
Bugalugs No Rinse Wrinkle Chlorhexidine Shampoo - Cleansing Foam for Skin Folds 200ml
€14,99 Unit price €74,95/L -
Bugalugs Luxury 2 in 1 Cat Shampoo & Conditioner 500 ml
Bugalugs
Bugalugs Luxury 2 in 1 Cat Shampoo & Conditioner 500 ml
€10,95 Unit price €21,90/L -
Bugalugs Luxury Papaya & Coconut Moisturising Dog Conditioner, 500 ml
Bugalugs
Bugalugs Luxury Papaya & Coconut Moisturising Dog Conditioner, 500 ml
€17,89 Unit price €35,78/L -
Bugalugs Flea & Tick Cat Shampoo with Neem Oil 500 ml
Bugalugs
Bugalugs Flea & Tick Cat Shampoo with Neem Oil 500 ml
€10,95 Unit price €21,90/L -
Bugalugs Christmas Edition Roasted Chestnut & Cinnamon Deodorising Spray for Dogs 200ml
Bugalugs
Bugalugs Christmas Edition Roasted Chestnut & Cinnamon Deodorising Spray for Dogs 200ml
€14,27 Unit price €71,35/L -
Bugalugs Best in Breed Luxury Show Dog Cologne 200ml
Bugalugs
Bugalugs Best in Breed Luxury Show Dog Cologne 200ml
€14,30 Unit price €71,50/L -
Bugalugs Lavender & Chamomile Calming Dog Conditioner, 500 ml
Bugalugs
Bugalugs Lavender & Chamomile Calming Dog Conditioner, 500 ml
€17,89 Unit price €35,78/L -
Bugalugs Christmas Edition Roasted Chestnut & Cinnamon Dog Shampoo 500ml
Bugalugs
Bugalugs Christmas Edition Roasted Chestnut & Cinnamon Dog Shampoo 500ml
€17,89 Unit price €35,78/L -
Bugalugs Baby Fresh No-Rinse Dry Shampoo Powder for Dogs, 200 ml
Bugalugs
Bugalugs Baby Fresh No-Rinse Dry Shampoo Powder for Dogs, 200 ml
€15,95 Unit price €79,75/L -
Bugalugs Baby Fresh Dog Conditioner with Baby Powder Scent 500 ml
Bugalugs
Bugalugs Baby Fresh Dog Conditioner with Baby Powder Scent 500 ml
€17,89 Unit price €35,78/L -
Bugalugs Baby Fresh No-Rinse Dry Shampoo Foam 200 ml
Bugalugs
Bugalugs Baby Fresh No-Rinse Dry Shampoo Foam 200 ml
€14,30 Unit price €71,50/L -
Bugalugs Aloe & Kiwi Refreshing Dog Cologne 200ml
Bugalugs
Bugalugs Aloe & Kiwi Refreshing Dog Cologne 200ml
€14,30 Unit price €71,50/L -
Bugalugs 2 in 1 Papaya & Coconut Detangling Foam Comb for Dogs & Cats 150ml
Bugalugs
Bugalugs 2 in 1 Papaya & Coconut Detangling Foam Comb for Dogs & Cats 150ml
€17,89 Unit price €119,27/L -
Bugalugs Probiotic Detangling Spray for Dogs
Bugalugs
Bugalugs Probiotic Detangling Spray for Dogs
€15,99 Unit price €79,95/L -
Groom Professional Fresh Cedar Mist Dog Cologne, Woody Scent, 100 ml
Groom Professional
Groom Professional Fresh Cedar Mist Dog Cologne, Woody Scent, 100 ml
€14,99 Unit price €149,90/L -
Groom Professional First Love Dog Cologne, Sweet Floral Scent, 100 ml
Groom Professional
Groom Professional First Love Dog Cologne, Sweet Floral Scent, 100 ml
€14,99 -
Groom Professional Citrus Twist Unisex Dog Cologne, 100 ml
Groom Professional
Groom Professional Citrus Twist Unisex Dog Cologne, 100 ml
€14,99 Unit price €149,90/L -
Groom Professional Fresh Oatmeal Remedy Shampoo, Hypoallergenic Soothing Concentrate 16:1 with Oatmeal and Aloe Vera, 350 ml
Groom Professional
Groom Professional Fresh Oatmeal Remedy Shampoo, Hypoallergenic Soothing Concentrate 16:1 with Oatmeal and Aloe Vera, 350 ml
Sale price €21,60 Regular price €22,99 Unit price €61,71/L -
Groom Professional Strawberry Bon Bon Dog Cologne, Sweet Scent, 100 ml
Groom Professional
Groom Professional Strawberry Bon Bon Dog Cologne, Sweet Scent, 100 ml
€14,99 Unit price €149,90/L -
Groom Professional Original Unisex Dog Cologne, Classic Scent, 100 ml
Groom Professional
Groom Professional Original Unisex Dog Cologne, Classic Scent, 100 ml
€14,99 Unit price €149,90/L -
Groom Professional Berry Blush Cologne for Dogs, Forest Berry Scent, 100 ml
Groom Professional
Groom Professional Berry Blush Cologne for Dogs, Forest Berry Scent, 100 ml
€14,99 Unit price €149,90/L