The dog world The cat world For groomers 418 products
Grooming and Care - All Products
Everything for grooming and caring for dogs and cats: shampoos, conditioners, sprays, colognes, products for teeth, ears, paws and skin, brushes and combs – from the... More
Everything for grooming and caring for dogs and cats: shampoos, conditioners, sprays, colognes, products for teeth, ears, paws and skin, brushes and combs – from the official importer of Chris Christensen, Groom Professional, Bugalugs, iGroom and TropiClean.
Start with a shampoo and conditioner for the coat type, add a brush or comb and a detangling spray. Shampoo and conditioner from the same line are also available as a set with −10%.
-
Bugalugs Professional Nail Clippers with Built-In File for Small/Medium Dogs
Bugalugs
Bugalugs Professional Nail Clippers with Built-In File for Small/Medium Dogs
€13,95 -
Groom Professional Baby Fresh Cologne for Dogs, Baby Powder Scent, 100 ml
Groom Professional
Groom Professional Baby Fresh Cologne for Dogs, Baby Powder Scent, 100 ml
€14,99 Unit price €149,90/L -
Groom Professional Blue Lagoon Unisex Dog Cologne, Refreshing Ocean Scent, 100 ml
Groom Professional
Groom Professional Blue Lagoon Unisex Dog Cologne, Refreshing Ocean Scent, 100 ml
€14,99 Unit price €149,90/L -
Bugalugs Professional Nail Clippers with Built-in File for Medium/Large Dogs
Bugalugs
Bugalugs Professional Nail Clippers with Built-in File for Medium/Large Dogs
€13,95 -
Bugalugs Blueberry Spa No-Rinse Facial Wash & Shampoo for Cats 200ml
Bugalugs
Bugalugs Blueberry Spa No-Rinse Facial Wash & Shampoo for Cats 200ml
€15,95 Unit price €79,75/L -
-
-
Bugalugs One in a Million Dog Grooming Gift Set
Bugalugs
Bugalugs One in a Million Dog Grooming Gift Set
€33,69 -
-
-
Bugalugs 2 in 1 Fragrance Free Detangling Foam Comb for Dogs & Cats 150ml
Bugalugs
Bugalugs 2 in 1 Fragrance Free Detangling Foam Comb for Dogs & Cats 150ml
€17,89 Unit price €119,27/L -
Bugalugs 2 in 1 Coconut & Lime Detangling Foam Comb for Dogs & Cats 150ml
Bugalugs
Bugalugs 2 in 1 Coconut & Lime Detangling Foam Comb for Dogs & Cats 150ml
€17,89 Unit price €119,27/L -
Bugalugs No-Rinse Cat Shampoo & Conditioner with Papaya & Coconut, 2-in-1, 200ml
Bugalugs
Bugalugs No-Rinse Cat Shampoo & Conditioner with Papaya & Coconut, 2-in-1, 200ml
€14,30 Unit price €71,50/L -
Bugalugs 2 in 1 Lavender & Chamomile Detangling Foam Comb for Dogs & Cats, Calming, 150ml
Bugalugs
Bugalugs 2 in 1 Lavender & Chamomile Detangling Foam Comb for Dogs & Cats, Calming, 150ml
€17,89 Unit price €119,27/L -
Bugalugs 2 in 1 Detangler & Leave in Conditioner with Raspberry & Lemon for Dogs
Bugalugs
Bugalugs 2 in 1 Detangler & Leave in Conditioner with Raspberry & Lemon for Dogs
€14,20 Unit price €71,00/L -
Bugalugs Wild Lemongrass Dog Deodorising Spray with Shed Control
Bugalugs
Bugalugs Wild Lemongrass Dog Deodorising Spray with Shed Control
€14,30 Unit price €71,50/L -
Bugalugs Zingy 2-in-1 Citrus Shampoo and Conditioner for Dogs
Bugalugs
Bugalugs Zingy 2-in-1 Citrus Shampoo and Conditioner for Dogs
€15,95 Unit price €31,90/L -
Bugalugs Stinky Dog Deodorising Shampoo
Bugalugs
Bugalugs Stinky Dog Deodorising Shampoo
€10,95 Size: 250 ml · 2 sizes Unit price €43,80/L -
Bugalugs Oatmeal Soothing Conditioner for Dogs
Bugalugs
Bugalugs Oatmeal Soothing Conditioner for Dogs
€17,89 Unit price €35,78/L -
Bugalugs Medi Fresh Tea Tree & Oatmeal Medicated Antibacterial Dog Shampoo
Bugalugs
Bugalugs Medi Fresh Tea Tree & Oatmeal Medicated Antibacterial Dog Shampoo
€10,22 -
Bugalugs Aloe & Kiwi Hydrating Dog Shampoo
Bugalugs
Bugalugs Aloe & Kiwi Hydrating Dog Shampoo
€10,22 -
-
Bugalugs Blueberry Spa No-Rinse Facial Wash & Shampoo with Colloidal Oatmeal for Dogs, 200ml
Bugalugs
Bugalugs Blueberry Spa No-Rinse Facial Wash & Shampoo with Colloidal Oatmeal for Dogs, 200ml
€15,95 Unit price €79,75/L -
Bugalugs Oatmeal Dog Shampoo, Coconut & Lime
Bugalugs
Bugalugs Oatmeal Dog Shampoo, Coconut & Lime
€10,22