The dog world The cat world For groomers 375 products
Dogs - Grooming and Care
Grooming and care for dogs: shampoos and conditioners, sprays, colognes, products for teeth, ears and paws, brushes and combs – for care at home and in... More
Grooming and care for dogs: shampoos and conditioners, sprays, colognes, products for teeth, ears and paws, brushes and combs – for care at home and in the salon.
A good foundation for any dog is a shampoo and conditioner for its coat type, a suitable brush and a detangling spray. Not sure where to start? Try the shampoo test or the care-by-breed page.
-
Bugalugs Aloe & Kiwi Refreshing Dog Cologne 200ml
Bugalugs
Bugalugs Aloe & Kiwi Refreshing Dog Cologne 200ml
€14,30 Unit price €71,50/L -
Bugalugs 2 in 1 Papaya & Coconut Detangling Foam Comb for Dogs & Cats 150ml
Bugalugs
Bugalugs 2 in 1 Papaya & Coconut Detangling Foam Comb for Dogs & Cats 150ml
€17,89 Unit price €119,27/L -
Bugalugs Probiotic Detangling Spray for Dogs
Bugalugs
Bugalugs Probiotic Detangling Spray for Dogs
€15,99 Unit price €79,95/L -
Groom Professional Fresh Cedar Mist Dog Cologne, Woody Scent, 100 ml
Groom Professional
Groom Professional Fresh Cedar Mist Dog Cologne, Woody Scent, 100 ml
€14,99 Unit price €149,90/L -
Groom Professional First Love Dog Cologne, Sweet Floral Scent, 100 ml
Groom Professional
Groom Professional First Love Dog Cologne, Sweet Floral Scent, 100 ml
€14,99 -
Groom Professional Citrus Twist Unisex Dog Cologne, 100 ml
Groom Professional
Groom Professional Citrus Twist Unisex Dog Cologne, 100 ml
€14,99 Unit price €149,90/L -
Groom Professional Fresh Oatmeal Remedy Shampoo, Hypoallergenic Soothing Concentrate 16:1 with Oatmeal and Aloe Vera, 350 ml
Groom Professional
Groom Professional Fresh Oatmeal Remedy Shampoo, Hypoallergenic Soothing Concentrate 16:1 with Oatmeal and Aloe Vera, 350 ml
Sale price €21,60 Regular price €22,99 Unit price €61,71/L -
Groom Professional Strawberry Bon Bon Dog Cologne, Sweet Scent, 100 ml
Groom Professional
Groom Professional Strawberry Bon Bon Dog Cologne, Sweet Scent, 100 ml
€14,99 Unit price €149,90/L -
Groom Professional Original Unisex Dog Cologne, Classic Scent, 100 ml
Groom Professional
Groom Professional Original Unisex Dog Cologne, Classic Scent, 100 ml
€14,99 Unit price €149,90/L -
Groom Professional Berry Blush Cologne for Dogs, Forest Berry Scent, 100 ml
Groom Professional
Groom Professional Berry Blush Cologne for Dogs, Forest Berry Scent, 100 ml
€14,99 Unit price €149,90/L -
Bugalugs Professional Nail Clippers with Built-In File for Small/Medium Dogs
Bugalugs
Bugalugs Professional Nail Clippers with Built-In File for Small/Medium Dogs
€13,95 -
Groom Professional Baby Fresh Cologne for Dogs, Baby Powder Scent, 100 ml
Groom Professional
Groom Professional Baby Fresh Cologne for Dogs, Baby Powder Scent, 100 ml
€14,99 Unit price €149,90/L -
Groom Professional Blue Lagoon Unisex Dog Cologne, Refreshing Ocean Scent, 100 ml
Groom Professional
Groom Professional Blue Lagoon Unisex Dog Cologne, Refreshing Ocean Scent, 100 ml
€14,99 Unit price €149,90/L -
Bugalugs Professional Nail Clippers with Built-in File for Medium/Large Dogs
Bugalugs
Bugalugs Professional Nail Clippers with Built-in File for Medium/Large Dogs
€13,95 -
-
Bugalugs 2 in 1 Fragrance Free Detangling Foam Comb for Dogs & Cats 150ml
Bugalugs
Bugalugs 2 in 1 Fragrance Free Detangling Foam Comb for Dogs & Cats 150ml
€17,89 Unit price €119,27/L -
Bugalugs 2 in 1 Coconut & Lime Detangling Foam Comb for Dogs & Cats 150ml
Bugalugs
Bugalugs 2 in 1 Coconut & Lime Detangling Foam Comb for Dogs & Cats 150ml
€17,89 Unit price €119,27/L -
Bugalugs 2 in 1 Lavender & Chamomile Detangling Foam Comb for Dogs & Cats, Calming, 150ml
Bugalugs
Bugalugs 2 in 1 Lavender & Chamomile Detangling Foam Comb for Dogs & Cats, Calming, 150ml
€17,89 Unit price €119,27/L -
Bugalugs 2 in 1 Detangler & Leave in Conditioner with Raspberry & Lemon for Dogs
Bugalugs
Bugalugs 2 in 1 Detangler & Leave in Conditioner with Raspberry & Lemon for Dogs
€14,20 Unit price €71,00/L -
Bugalugs Wild Lemongrass Dog Deodorising Spray with Shed Control
Bugalugs
Bugalugs Wild Lemongrass Dog Deodorising Spray with Shed Control
€14,30 Unit price €71,50/L -
Bugalugs Blueberry Spa No-Rinse Facial Wash & Shampoo with Colloidal Oatmeal for Dogs, 200ml
Bugalugs
Bugalugs Blueberry Spa No-Rinse Facial Wash & Shampoo with Colloidal Oatmeal for Dogs, 200ml
€15,95 Unit price €79,75/L -
TropiClean Papaya Scent Deodorising Spray for Dogs and Cats, 236 ml
TropiClean
TropiClean Papaya Scent Deodorising Spray for Dogs and Cats, 236 ml
€12,99 Unit price €55,04/L -
Show Tech+ Featherlight Professional Curved Comb, 19 cm
Show Tech
Show Tech+ Featherlight Professional Curved Comb, 19 cm
€25,51 -
Show Tech+ Featherlight Professional Curved Comb, 25 cm
Show Tech
Show Tech+ Featherlight Professional Curved Comb, 25 cm
€30,63