The dog world The cat world For groomers 375 products
Dogs - Grooming and Care
Grooming and care for dogs: shampoos and conditioners, sprays, colognes, products for teeth, ears and paws, brushes and combs – for care at home and in... More
Grooming and care for dogs: shampoos and conditioners, sprays, colognes, products for teeth, ears and paws, brushes and combs – for care at home and in the salon.
A good foundation for any dog is a shampoo and conditioner for its coat type, a suitable brush and a detangling spray. Not sure where to start? Try the shampoo test or the care-by-breed page.
-
-
Show Tech+ Featherlight Swirl Professional Curved Comb, 25 cm
Show Tech
Show Tech+ Featherlight Swirl Professional Curved Comb, 25 cm
€35,28 -
-
Groom Professional Creative Blow Pens for Coat Colouring with Stencils, 12 Pack
Groom Professional
Groom Professional Creative Blow Pens for Coat Colouring with Stencils, 12 Pack
€34,77 -
Groom Professional Comfort Support Grooming Stool, Black, Non-Clog Wheels
Groom Professional
Groom Professional Comfort Support Grooming Stool, Black, Non-Clog Wheels
€152,83 -
Chris Christensen Try Me Spectrum Ten Kit for Long, Smooth and Straight Coats
Chris Christensen Systems
Chris Christensen Try Me Spectrum Ten Kit for Long, Smooth and Straight Coats
€56,99 -
Show Tech Cordless Hair Straightener for Dogs
Show Tech
Show Tech Cordless Hair Straightener for Dogs
€69,02 -
iGroom Pro-Keratin Leave-In Conditioner for Intensive Repair and Protection, No-Rinse, 473 ml
iGroom
iGroom Pro-Keratin Leave-In Conditioner for Intensive Repair and Protection, No-Rinse, 473 ml
€60,75 Size: 473ml · 2 sizes Unit price €128,44/L -
-
Chris Christensen Spectrum One Conditioner for Coarse & Rough Coats – Conditioner for Terriers and Double-Coated Dogs, 8:1 Concentrate, 118ml
Chris Christensen Systems
Chris Christensen Spectrum One Conditioner for Coarse & Rough Coats – Conditioner for Terriers and Double-Coated Dogs, 8:1 Concentrate, 118ml
€10,17 -
Chris Christensen SmartRinse Tropical Breeze Hydrating Scented Conditioner Concentrate 8:1, 59ml
Chris Christensen Systems
Chris Christensen SmartRinse Tropical Breeze Hydrating Scented Conditioner Concentrate 8:1, 59ml
€9,66 Unit price €163,73/L -
iGroom Clarifying Deep-Cleansing Shampoo with Pineapple Scent
iGroom
iGroom Clarifying Deep-Cleansing Shampoo with Pineapple Scent
€93,06 Size: 3.78L · 2 sizes Unit price €24,62/L -
Chris Christensen SmartRinse Vanilla Oatmeal Conditioner for Sensitive Skin, Concentrate 8:1, 59ml
Chris Christensen Systems
Chris Christensen SmartRinse Vanilla Oatmeal Conditioner for Sensitive Skin, Concentrate 8:1, 59ml
€9,15 Unit price €155,08/L -
iGroom Extreme Volume Conditioner
iGroom
iGroom Extreme Volume Conditioner
€37,80 Size: 473ml · 2 sizes Unit price €79,92/L -
iGroom All-In-One Shampoo and Conditioner for Dogs and Cats
iGroom
iGroom All-In-One Shampoo and Conditioner for Dogs and Cats
€37,50 Size: 473ml · 2 sizes Unit price €79,28/L -
Chris Christensen SmartRinse Jungle Apple Hydrating Scented Conditioner Concentrate 8:1, 59ml
Chris Christensen Systems
Chris Christensen SmartRinse Jungle Apple Hydrating Scented Conditioner Concentrate 8:1, 59ml
€9,15 Unit price €155,08/L -
Groom Professional Coconut Moisturising Shampoo Concentrate 10:1
Groom Professional
Groom Professional Coconut Moisturising Shampoo Concentrate 10:1
Sale price €16,99 Regular price €25,05 Size: 450ml · 3 sizes Unit price €37,76/L -
iGroom Texturizing Shampoo – Shampoo for Texture and Body
iGroom
iGroom Texturizing Shampoo – Shampoo for Texture and Body
€79,65 Size: 473ml · 2 sizes Unit price €168,39/L -
iGroom Clarifying Professional Deep-Cleansing Shampoo
iGroom
iGroom Clarifying Professional Deep-Cleansing Shampoo
€69,95 Size: 473ml · 2 sizes Unit price €147,89/L -
Groom Professional Argan Oil Conditioner
Groom Professional
Groom Professional Argan Oil Conditioner
Sale price €19,99 Regular price €25,51 Size: 450ml · 2 sizes Unit price €44,42/L -
Groom Professional Coat Repair Conditioner Concentrate 10:1
Groom Professional
Groom Professional Coat Repair Conditioner Concentrate 10:1
Sale price €19,99 Regular price €25,05 Size: 450ml · 2 sizes Unit price €44,42/L -
Chris Christensen Spectrum Five Shampoo for Smooth-Coated Breeds, Concentrate 8:1
Chris Christensen Systems
Chris Christensen Spectrum Five Shampoo for Smooth-Coated Breeds, Concentrate 8:1
€35,74 Size: 473ml · 2 sizes -
Chris Christensen Spectrum Five Conditioner for Smooth Coats, Concentrate 8:1
Chris Christensen Systems
Chris Christensen Spectrum Five Conditioner for Smooth Coats, Concentrate 8:1
€35,74 Size: 473ml · 2 sizes -
Groom Professional Baby Powder Shampoo 250ml Concentrate 20:1
Groom Professional
Groom Professional Baby Powder Shampoo 250ml Concentrate 20:1
€13,99 Unit price €55,96/L